Pozývame vás na EDUKAfest, ktorý sa uskutoční už 23. mája

Príďte sa 23. mája pozrieť na ukážkové hodiny, zaujímavé workshopy a diskutovať na dôležité témy priamo do škôl, ktoré implementujú nové kurikulum.

Pre učiteľov a učiteľky prvých ročníkov a supervízorov škôl, ktoré sa prihlásili o podporu pri zavádzaní nového kurikula od septembra 2024 pripravujeme jedinečné podujatie EDUKAfest – festival ukážok kurikulárnych zmien po celom Slovensku.

Udalosť organizuje Národný inštitút vzdelávania a mládeže v spolupráci približne s tretinou škôl, v ktorých od septembra 2023 učia po novom. Podujatie podporia aktívnou účasťou aj mentori a mentorky z Regionálnych centier podpory učiteľov a zástupcovia ministerstva školstva.

Už 23. mája privítajú školy, ktoré zavádzajú zmeny na „Dni otvorených dverí“ zástupcov škôl, ktoré sa na implementáciu nového ŠVP práve pripravujú.

V jednotlivých školách po Slovensku sa budú môcť budúci učitelia a učiteľky prvých ročníkov, a rovnako aj supervízori prihlásených škôl inšpirovať, priučiť a diskutovať na zaujímavé témy, ktoré sa týkajú príprav a samotného procesu výučby či iných špecifických tém, ktoré sú spojené so zavádzaním kurikulárnych zmien v každodennej praxi na vlastných školách.

Registrácia na EDUKAfest prebehne vopred a bude limitovaná počtom návštevníkov a návštevníčok, ktoré si určí daná škola.

O všetkom vás budeme včas informovať.

Ďakujeme, že nám pomáhate vylepšovať našu stránku